środa, lutego 26, 2020

BagietkiDo zup, sałatek, do hot dogów, czy po prostu do kanapek. 
O wspaniałym smaku bagietki decyduje między innymi chrupiąca skórka.

Składniki na 4 bagietki:
  • 500 g mąki pszennej
  • 2 łyżeczki cukru
  • 2 łyżeczki soli
  • 15 g świeżych drożdży
  • 375 ml letniej wody
Sposób przygotowania:

W misce wymieszaj mąkę, cukier i sól. Na środku zrób wgłębienie i umieść w nim pokruszone drożdże oraz wodę. Wszystkie składniki wymieszaj za pomocą łyżki do uzyskania jednolitej konsystencji. Pod koniec wyrabiania delikatnie podsyp je mąką i wyrób ręcznie.

Przygotowane ciasto podziel na 4 części i ułóż na desce podsypanej mąką. Przykryj folią spożywczą, a następnie odstaw w ciepłe miejsce (np. pod koc) do wyrośnięcia na 30 minut.

Po tym czasie, kawałki ciasta przenieś na oprószoną mąką stolnicę. Krótko zagnieć i uformuj z nich wałki o grubości około 5 cm.

Po wyrobieniu, bagietki znowu umieść je na desce podsypanej mąką, przykryj bawełnianą ściereczką  i znowu odstaw do wyrośnięcia na 30 minut.

W tym czasie nagrzej piekarnik do temperatury 240 stopni (grzanie góra- dół). W dolnej części piekarnika umieść miskę z wodą. Na blachę do pieczenia wyłóż papier do wypieków. Na nim połóż bagietki i na każdej z nich zrób kilka ukośnych nacięć nożem (np 4-5 nacięć). Bagietki z wierzchu posyp odrobiną mąki i wsadź do piekarnika. Piecz przez 25 minut na złocisty kolor.

SMACZNEGO
Ewa 💋

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ewa robi swoje , Blogger