niedziela, lutego 21, 2021

Filety z kaczki

Filety z kaczki, są idealnym pomysłem na szybki i elegancki obiad. 

Nadaje się na co dzień, jak i bardziej wykwintne okazje.

Jest bardzo smaczna i robi się ją szybko.

Składniki na 2 porcje:

  • 2 filety z kaczki ze skórą
  • świeżo mielona sól
  • świeżo mielony pieprz

Sposób przygotowania:

Zacznijmy od tego, iż mięso powinno być w temperaturze pokojowej. W związku z tym, polecam Ci wyciągnąć je z lodówki minimum 1 godzinę przed przygotowaniem. Ze względu na krótki czas przygotowania, nagrzej sobie piekarnik do 200 stopni (grzanie góra-dół z termoobiegiem). Umieść w nim od razu naczynie żaroodporne, w którym podpieczesz mięso.

 Filety opłucz i osusz na papierowym ręczniku. Filet, od strony skóry, ponacinaj w kratę lub w paski tak, aby naciąć jedynie skórę. Postaraj się nie uszkodzić mięsa, gdyż podczas smażenia wypłynie z niej to, co najlepsze. 

Filety z obu stron dopraw solą i pieprzem. Ułóż je na zimnej patelni, skórą do dołu. Włącz gaz na największy ogień i od tego czasu smaż około 12-14 minut. Po dwóch pierwszych minutach, gdy kaczka zaczyna pięknie "skwierczeć", zmniejsz gaz o połowę i smaż dalej na średnim ogniu. Po tym czasie, filety obróć na drugą stronę i podsmaż około 2-3 minuty (zależy od grubości fileta). 

Tak przygotowane mięso wstaw do nagrzanego naczynia żaroodpornego, które znajdowało się w piekarniku. Mięso ułóż skórą do góry i piecz przez 8 minut. Następnie filety wyłóż na talerz i odczekaj 5 minut przed pokrojeniem. Przygotowane filety w tym czasie powinny odpocząć. 


 Podawaj pokrojone z frytkami i ulubioną surówką!

SMACZNEGO

Ewa 💋


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ewa robi swoje , Blogger